sobota, 05 září 2015 19:39

Hasičské závody Bratčice 2015

Napsal(a)

Už mnoho let je tradicí, že první sobotu v září se v Bratčicích koná soutěž v požárním útoku, letos 5.9.2015. Na závěr dlouhé, úspěšně probíhající sezony přišla konečně příležitost, ukázat se na domácí půdě a potvrdit dosavadní vynikající výsledky. Za slunečného počasí a velmi početné divácké kulisy se soutěžilo v kategorii mladší žáci (11 družstev), starší žáci (11 družstev), ženy (1 družstvo), muži (7 družstev). Co se týče žákovské kategorie, tak ta byla našlapána největší možnou konkurencí z blízkého i širokého okolí, což se projevilo i na dosažených časech.
Mladší žáci předvedli velice povedený pokus, jeden ze svých dosud nejrychlejších časů 19,98, přesto to stačilo jen na 6.místo (pro srovnání, loni by to znamenalo vítězství). Starší žáci si přáli startovat až na závěr startovního pole a nejrychlejším časem 14,92 vytvořili rekord dráhy, obsadili 1.místo, prodloužili vítěznou sérii a tím důstojně zakončili celé klání mladých hasičů.
V ženách vyhrálo družstvo ze Silůvek.
V kategorii muži jsme měli dvě družstva, OLD BOYS a o generaci mladší nástupce. Celou soutěž již poněkolikáté ovládli borci z Malé Lhotky časem 16,40, na druhém místě perspektivní tým ze Silůvek 19,06 a třetí, velká paráda "nestárnoucí veteráni" Bratčice 20,31 (jeden z terčů sražen v čase 18,04), druhé naše družstvo předvedlo hodně povedený útok a s časem 20,37 jen těsně na 4.místě.

Předchozí
Další »
G. B. Show

"Teď, když jsme se naučili plout povětřím jako ptáci a potápět se jako ryby, zbývá už jenom jedno, žít na Zemi jako lidé."

neznámý

"Tajemství úspěchu v životě není dělat to,  co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme."

hasičské proslovy z r. 1928

"Hasič musí překonat svoje pohodlí, vrozené každému člověku a musí překonati lhostejnost, se kterou se na jeho obětavost, statečnost, sebezapření a pracovitost skoro celý svět dívá."

Přejít na začátek